INFO NYT KALENTERI KOULUT MEDIA(DOKUMENTTI) TYÖT KOULUTUS



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  uutiskirjeet
   
  seuraa pajoja
  tilasto 1
  tilasto 2 (kartta)
 
  MEDIAPAJAT
   
  vuosikalenteri
   
 

M E D I A P A J A T 2 0 1 6 - 2 0 1 7K O U L U P O L U I T T A I N
TUKI mediapedagogi jukka.haveri@tampere.fi (050 3485563)
OPS-agentit MUISTIO
     
LÄNSI KESKI ITÄ  


1. PYYNIKIN
KOULUPOLKU
- Aleksanteri (3)
- Pispala (1)


4A. FISTAN
KOULUPOLKU
- Fista (3)

5. KAARILAN
KOULUPOLKU
- Harju (2)
- Rahola (3)
- Kaarila (2)


6. LIELAHDEN
KOULUPOLKU
- Lielahti (2)
- Lentävänniemi (3)

7. TESOMAN
KOULUPOLKU
- Lamminpää (3)
- Tesomajärvi (3)



2. JUHANNUSKYLÄN
KOULUPOLKU
- Juhannuskylä (1,5)
- Tammela (4)


3. SAMMON
KOULUPOLKU
- Sampo (3)
- Kissanmaa (1)

4B. PUISTOKOULUN
KOULUPOLKU
- Liisanpuisto
- Kalevanpuisto
- Saukonpuisto
- Koivikkopuisto


8. HATANPÄÄN
KOULUPOLKU
- Härmälä (2)
- Peltolammi (1,5)
- Koivisto (2)

9. ETELÄ-HERVANNAN
KOULUPOLKU
- Etelä-Hervanta (3)
- Vuores (1)


10. POHJOIS-HERVANNAN KOULUPOLKU
- Pohjois-Hervanta (2)
- Kanjoni (1)



11. KAUKAJÄRVEN KOULUPOLKU
- Kaukajärvi (2)
- Annala (1,5)
- Karonen (2)
- Vehmainen (1)


12. KÄMMENNIEMEN
KOULUPOLKU
- Kämmenniemi (1)
- Terälahti (0,5)
- Olkahinen (1,5)
- Sorila (1
)

13. LINNAINMAAN KOULUPOLKU
- Linnainmaa (3)
- Leinola (2)


14. TAKAHUHDIN KOULUPOLKU
- Takahuhti (3)
- Atala (2)
- Messukylä (2)

 
 
 
 
  PAJOJEN SISÄLTÖJÄ
A.PEREHDYTYS
(2-4 tuntia)
B.TEEMA*
(5x2 tuntia)
C. SOVELTAVAT
PAJAT + MUUT
A1. mediapolku B1. LUO - OMA SUUNNITELMA
ESIM. ilmiöpohjainen viikko, koulujen juhlat
A2. mediakortit B2. TUTKI -
A3. studiossa B3. KÄYTÄ -
A4. tunnit B4. YHDISTELE -
A5. x-media B5. YMMÄRRÄ -
     
     
* TEEMALLISET PAJAT TARKEMMIN
B1. - oman ilmaisun väline esim. animaatio, peli
B2. - tutkittu juttu, tutkiminen ja toimittaminen - e-lehti
B3. - media osana monialaista oppimiskokonaisuutta
B4. - kokonaisuus esim. TV-ja radio-ohjelma, multimedia
B5. MEDIAA- median keinot, valta, medialukutaito, SOME
   
   
   
ajankohdat sopimatta sovittu
ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
   
        materiaalit*
X. Esimerkkikoulu Malliopettaja
- monipuolinen sisältö (uusi OPS)
linkki x x x x x x
               
A. PEREHDYTYS (2-4 h) - 40 % luokista
                 
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
esitys
yhteenveto
     
          materiaalit*      
X. Koulu Opettaja
- sisältö
linkki x x x      
             
B. TEEMALLINEN PAJA (5x2h) -
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
              materiaalit*
1. PYYNIKIN KOULUPOLKU (4/95)
- Aleksanteri (3/73), Pispala (1/22)
(alustava) 2016 syyskuu vkot 36-38
1. Aleksanteri 5A Leena Haapasalmi
- Kauppahalli (monialainen)
linkki x 21.9.
9-13
23.9.
9-13
4.10.
9-13
6.10.
8-10
10.10.*
11-13
2. Aleksanteri 5B Timo Sinnemäki
- Kauppahalli (monialainen)
linkki x 21.9.
9-13
23.9.
9-13
4.10.
9-13
6.10.
12-13
10.10.*
11-13
3. Aleksanteri 4-5R Kirsti Merta
- Kauppahalli (monialainen)
linkki x 5.9.
8.30-11
19.9.
8.30-11
3.10.
8.30-11
x 10.10
8.30-11
X. Aleksanteri 4-5 Jarmo Tulasalo
- Animaatio
linkki x 22.9.
11-12
3.10.
11-13
    ok*
4. Pispala 5A Tanja Lehtinen
- Eurooppa
linkki x 22.9.
8-10
7.10
8-10
12.10.
8-10
13.10.
8-10
24.10
8-10
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
2. JUHANNUSKYLÄN KOULUPOLKU (5,5/147)
- Juhannuskyläi (1,5/39), Tammela (4/108)
(alustava) 2016 syys-lokakuu vkot 38-41
5. Juhannuskylä 5A Harri Lintusalo
- sisältö
linkki x 6.10.
10-11.30
11.10
9-10.30
12.10
10-11.30
13.10
10-11.30
24.10*
10-11.30
6. Juhannuskylä 4-5 M Vilja Välimäki
- sisältö
linkki x x x x x x
7. Tammela 5A Sanna Välimäki
- sisältö
linkki x vko 11 vko 11 vko 11 vko 11 vko 11
8. Tammela 5BK Jussi Autio
- sisältö
linkki x vko 11 vko 11 vko 11 vko 11 vko 11
9. Tammela 5CK Riina Partanen
- sisältö
linkki x vko 11 vko 11 vko 11 vko 11 vko 11
10. Tammela 5E Veera Kairimo-Kanto
- sisältö
linkki x vko 11 vko 11 vko 11 vko 11 vko 11
11. Tammela 5S Annika Takala
- MEDIAPOLKU
linkki x vko 11 vko 11 vko 11 vko 11 vko 11*
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
3. SAMMON KOULUPOLKU (4/83)
- Sampo (3/58), Kissanmaa (1/25)
(alustava) 2016 lokakuu vkot 40-41
12. Sampo 5A Matti Itänen
- Ilmiöviikko
linkki x 9.9.
8-11
12.9.
8-11
13.9.
8-11
14,15.9
8-11
16.9.*
8-11
13. Sampo 5B Kirsi Raatikainen
- Ilmiöviikko
linkki x 9.9.
8-11
12.9.
8-11
13.9.
8-11
14,15.9
8-11
16.9.*
8-11
14. Sampo 5C Veli Sillman
- Ilmiöviikko
linkki x 9.9.
8-11
12.9.
8-11
13.9.
8-11
14,15.9
8-11
16.9.*
8-11
15. Kissanmaa 5A Antti Rantala
- TV/ilmaisu - tiedeuutiset
linkki x 26.10
9-11.30
1.11.
9-11.30
2.11.
9-11.30
x 9.11.*
10-11.30
             
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
            materiaalit*
4A ja B.FISTAN ja PUISTOKOULUN KOULUPOLUT (5/88)
- Fista (3/60), Puistokoulu (2/28)
(alustava) 2016 loka-marraskuu vkot 43-44
16. Liisanpuisto 5A-6C Kai Uusitalo
- elokuva -Kirjakuja (äidinkieli)
linkki x 27.10.
8-10
28.10.
8-13
4.11.
8-13
x OK*
17. Liisanpuisto 5B-7C Tiina Lammi
- elokuva -Kirjakuja(äidinkieli)
linkki x 27.10
10-12
28.10
8-13
4.11.
8-13
x OK*
18. Saukonpuisto 5A Heikki Vesa
- mediapolku (Vuores)
linkki x 31.10 7.11 x x x
19. Koivikkopuisto 5-9 Aki Halme
- multimedia joulukalenteri
linkki x 9.11.
8-10
22.11.
8-14
29.11
8-12
x x
20. FISTA 5A Erja Kuhalampi
- mediakortit (eng)
linkki x 25.10.
10-12
8.11.
10-12
x x x
21. FISTA 5B Joonas- e-lehti
- mediakortit (eng)
linkki x 24.10.
12-14
3.11.
10-12
x x x
22. FISTA 5C Emilia Seppänen
- mediakortit (eng)
linkki x 25.10.
12-14
1.11.
12.30-14
x x x
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
5 KAARILAN KOULUPOLKU (7/146)
- Harju (2/35), Rahola (3/63), Kaarila (2/48)
(alustava) 2016 marraskuu vkot 45-47
23. Harju 5A Antti Hurme
- sisältö
linkki x 10.11
9-12
16.11. 18.11 x 18.11*
24. Harju 5B Tanja Jurvanen
- sisältö
linkki x 10.11
9-12
16.11 18.11 x 18.11*
25. Rahola 5A Maija Jussila
- Rahola 60-vuotta- e-lehti
linkki x 20.9.
8-12
26.9.
8-13.15
27.9.
8-13.15
28.9.
8-13.15
30.9.*
8-11
26. Rahola 5B Mia Harju
- Rahola 60-vuotta- e-lehti
linkki x 20.9.
8-12
26.9.
8-13.15
27.9.
8-13.15
28.9.
8-13.15
30.9.*
8-11
27. Rahola 5C Oona Pelamo
- Rahola 60-vuotta- e-lehti
linkki x 20.9.
8-12
26.9.
8-13.15
27.9.
8-13.15
28.9.
8-13.15
30.9.*
8-11
28. Kaarila 5A Aapeli Särkimäki
- multimedia, joulukalenteri
linkki x 11.11.
8-12
14.11.
8-12
15.11.
8-12
17.11.
8-12
21.11.
9-11
29. Kaarila 5B Kati Haanpää
- multimedia, joulukalenteri
linkki x 11.11.
8-12
14.11.
8-12
15.11.
8-12
17.11.
8-12
21.11.
9-11
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                 
6 LIELAHDEN KOULUPOLKU (5/108)
- Lielahti (2/44), Lentävänniemi (3/64)
(alustava) 2016 marraskuu vkot 47-49
30. Lielahti 5A Marjaana Jämsä
- e-lehti, toimittajan työ
linkki x x x 28.11. 30.11. OK*
31. Lielahti 5B Markku Jokinen
- e-lehti, toimittajan työ
linkki x x x 28.11. 30.11. x
32. Lentävänniemi 5A Heli Huotari
- sisältö? - muoto e-lehti
linkki x 13.12
8-12
vko 3 vko 3 vko 3 vko 3
33. Lentävänniemi 5B Matti Järvinen
- VA mediakasvatus 6.10 alkaen

- sisältö? - muoto e-lehti
linkki x 13.12
8-12
vko 3 vko 3 vko 3 vko 3
34. Lentävänniemi 5C Matti Torvinen
- sisältö? - muoto e-lehti
linkki x 13.12
8-12
vko 3 vko 3 vko 3 vko 3
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
7 TESOMAN KOULUPOLKU (6/122)
- Lamminpää (3/54), Tesomajärvi (3/68)
(alustava) 2016 joulukuu vkot 49-51
35. Lamminpää 5A Arto Malinen
- energia ja kestävä kehityys
linkki x 2.12.
8-13
7.12.
8-13
8.12.
8-13
9.12.
8-13

12.12.*
8-11

36. Lamminpää 5B Sari Marenk
- energia ja kestävä kehityys
linkki x 2.12.
8-13
7.12.
8-13
8.12.
8-13
9.12.
8-13
12.12.*
8-11
37. Lamminpää 5C Sari Immonen
- energia ja kestävä kehityys
linkki x 2.12.
8-13
7.12.
8-13
8.12.
8-13
9.12.
8-13
12.12.*
8-11
38. Tesomajärvi 5A Pauliina Hietaniemi
- sisältö Suomi 100-vuotta ?
linkki x 1.12.
8-12
14.12.
8-14
15.12.
8-14
19.12
8-14
20.12 *
8-11
39. Tesomajärvi 5B Taina Maria Suutarla
- sisältö Suomi 100-vuotta ?
linkki x 1.12.
8-12
14.12.
8-14
15.12.
8-14
19.12
8-14
20.12 *
8-11
40. Tesomajärvi 5C Jukka Maijala
- sisältö Suomi 100-vuotta ?
linkki x 1.12.
8-12
14.12.
8-14
15.12.
8-14
19.12
8-14
20.12 *
8-11
41. Tesomajärvi 5E Hanna Hemminki
- sisältö Suomi 100-vuotta ?
linkki x 1.12.
8-12
14.12.
8-14
15.12.
8-14
19.12
8-14
20.12 *
8-11
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
8 HATANPÄÄN KOULUPOLKU (5,5/137)
- Härmälä (2/53), Peltolammi (1,5/32), Koivisto (2/52)
(alustava) 2017 tammikuu vkot 2-4
42. Härmälä 5A Iivo Itkonen
- sisältö mobiili + liikkuminen
linkki x 11.1 12.1. 23.1. x x*
43. Härmälä 5B Reetta Solala
- sisältö ?
linkki x 11.1 12.1. 23.1. x x*
44. Peltolammi 5A Timo Murtoniemi
- A1 mediapolku, A2 mediakortit
linkki x 10.1.
11-13
x x x x*
45. Peltolammi 5-6 B Niina Nuppunen
- A1 mediapolku, A2 mediakortit
linkki x 10.1.
9.11
x x x x*
46. Koivisto 5A Marianne Ekola-Nieminen
- sisältö
linkki x 24.1.
8-12
7.2.
8-12
8.2.
9-13
9.2.
9-13
16.2.*
10-12
47. Koivisto 5B Marjo Seppälä
- sisältö
linkki x 24.1.
8-12
7.2.
8-12
8.2.
9-13
9.2.
9-13
16.2.*
10-12
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
9 ETELÄ-HERVANNAN KOULUPOLKU (3,5/83)
- Etelä-Hervanta (3/69), Vuores (1/14)
(alustava) 2017 helmikuu vkot 6-7
48. Vuores 5A Mikko Joska
- sisältö
linkki x x x x x x
49. Etelä-Hervanta 5A Jaana Sudenvaara-Kulmala
- sisältö
linkki x 6.2.
10-13
10.2..
10-13
13.2.
10-13
x 14.2*
9-12
50. Etelä-Hervanta 5B Aulis Pehkonen
- sisältö
linkki x 3.2.
10-13
x x x x*
51. Etelä-Hervanta 5C Marjut Paappanen
- sisältö
linkki x 6.2.
10-13
10.2..
10-13
13.2.
10-13
x 14.2*
9-12
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
                 
10 POHJOIS-HERVANNAN KOULUPOLKU (3/89)
- Pohjois-Hervanta (2/59), Kanjoni (1/30)
(alustava) 2017 helmikuu vkot 7-8
52. Pohjois-Hervanta 5A Soile Ruusunko
- sisältö
linkki x 15.2.
10-13
20.2. 21.2. 23.2. 24.2.*
10-12
53. Pohjois-Hervanta 5B Eija Mustalahti
- sisältö
linkki x 15.2.
10-13
20.2. 21.2. 23.2. 24.2.*
10-12
54. Pohjois-Hervanta 5C Elina Lehtinen
- sisältö
linkki x 15.2.
10-13
20.2. 21.2. 23.2. 24.2.*
10-12
55. Kanjoni 5A Sirkka Jokiaho
- sisältö - muoto TV?
linkki x 15.2.
8-10
17.2.
8-10
22.2.
8-10
23.2.?
11-13
24.2.*
8-10
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
                 
11 KAUKAJÄRVEN KOULUPOLKU (6,5/161)
- Kaukajärvi (2/47), Annala-Karonen (3,5/87), Vehmainen (1/27)
(alustava) 2017 maaliskuu vkot 10-12
56. Kaukajärvi 5A Nina Kiuru
- Afrikka?
linkki x 22.2.
10-13
7.3.
8-14
8.3.
8-14
21.3.
8-14
22.3.
8-11
57. Kaukajärvi 5B Timo Koski
- Afrikka?
linkki x 22.2.
10-13
7.3.
8-14
8.3.
8-14
21.3.
8-14
22.3.
8-11
58. Annala 5A Minna Leino
- sisältö
linkki x 6.3.
10-11
10.3.
8-10
24.3.
8-10
27.3.
10-12
28.3.
11-12
59. Annala 5-6 K Opettaja
- sisältö
linkki x x x x x x
60. Karonen 5C Marjo Pietilä
- "tiedeohjelma" - TV
linkki x 6.3.
11-13
10.3.
10-13
20.3.
10-13
24.3.
10-13
27.3.*
12-13
61. Karonen 5D Jaana Honkonen
- "tiedeohjelma" - TV
linkki x 6.3.
11-13
10.3.
10-13
20.3.
10-13
24.3.
10-13
27.3.*
12-13
62. Vehmainen 5A Tuija Lehtinen
- sisältö
linkki x 9.3.
8-10
23.3.
8-12
28.3.
8-10
x 31.3.
8-10
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
                 
12 KÄMMENNIEMEN KOULUPOLKU (4,5/82)
- Kämmenniemi - Terälahti (1,5/33), Olkahinen- Sorila (2,5/49)
(alustava) 2017 maalis-huhtikuu vkot 13-15
63. Kämmenniemi 5 Pasi Halme
- sisältö
linkki x 30.3. 5.4. 6.4. x 12.4.*
64. Terälahti 5-6 Jukka Kuusiniemi
- sisältö
linkki x 30.3. 5.4. 6.4. x 12.4.
65. Olkahinen 5-6 A Carita Berg
- sisältö
linkki x x x x x x
66. Olkahinen 5B Marja Isoaho
- sisältö
linkki x 30.3. 4.4. 12.4. 13.4. 18.4.
67. Sorila 5C Juha Berg
- sisältö
linkki x 3.4. 4.4. 10.4. 13.4. 18.4.
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
                 
13 LINNAINMAAN KOULUPOLKU (5/127)
- Linnainmaa (3/75), Leinola (2/52)
(alustava) 2017 huhti-toukokuu vkot 16-18
68. Linnainmaa 5A Merja Saikkonen
- sisältö
linkki x 11.4.
8-13
20.4.
8-14
24.4.
8-14
27.4.
8-14
4.5.
8-12
69. Linnainmaa 5B Jenna Talja
- sisältö
linkki x 11.4.
8-13
20.4.
8-14
24.4.
8-14
27.4.
8-14
4.5.
8-12
70. Linnainmaa 5C Ville Vinnurva
- sisältö
linkki x 11.4.
8-13
20.4.
8-14
24.4.
8-14
27.4.
8-14
4.5.
8-12
71. Linnainmaa 4-5E Tiina Kampman
- sisältö
linkki x x x x x x
72. Leinola 5A Pasi Jokinen
- sisältö
linkki x 28.4. 2.5. 3.5. 5.5. x
73. Leinola 5B Nelli Helminen / Ira Sipponen
- sisältö
linkki x 28.4. 2.5. 3.5. 5.5. x
               
idea ON-LINE järjestely johdanto/
lyhytpaja
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
                 
14 TAKAHUHDIN KOULUPOLKU (7/179)
- Takahuhti (3/88), Atala (2/44), Messukylä (2/47)
(alustava) 2017 toukokuu vkot 19-21
74. Takahuhti 5A Maria Paananen
- sisältö
linkki x 9.5.
8-14
16.5.
8-14
17.5.
8-14
23.5.(24)
8-14
30.5.
8-12
75. Takahuhti 5B Päivi Laakkonen
- sisältö
linkki x 9.5.
8-14
16.5.
8-14
17.5.
8-14
23.5.(24)
8-14
30.5.
8-12
76. Takahuhti 5C Kirsi Salonen
- sisältö
linkki x 9.5.
8-14
16.5.
8-14
17.5.
8-14
23.5.(24)
8-14
30.5.
8-12
77. Takahuhti 5D Johanna Harju
- sisältö
linkki x 9.5.
8-14
16.5.
8-14
17.5.
8-14
23.5.(24)
8-14
30.5.
8-12
78. Atala 5A Jussi Hietala
- TV-ohjelma?
linkki x 25.4.
8-10
10.5.
9-13
11.5.
9-13
12.5.(19)
9-13
22.5.
11-13
79. Atala 5B Vuokko Tapanila
- TV-ohjelma?
linkki x 25.4.
8-10
10.5.
9-13
11.5.
9-13
12.5.(19)
9-13
22.5.
11-13
80. Messukylä 5A Jaana Mettälä
- kevätjuhla
linkki x 8.5.
10-13
15.5.
8-12
18.5.
8-11
22.5.
8-11
29.5.
8-11
81. Messukylä 5B Juha Viisto
- kevätjuhla
linkki x 8.5.
10-13
15.5.
8-12
18.5.
8-11
22.5.
8-11
29.5.
8-11
             
             
C. SOVELTAVA PAJAT + MUUT VARAUKSET
    ON-LINE järjestely johdanto
tai lyhyt
työskentely 1 työskentely
2
työskentely
3
esitys
yhteenveto
                materiaalit*
X. Koulu Opettaja
- sisältö
linkki x x x x x x
                 
                 
E-LEHTI 2017 - mukana viisi kuudetta luokkaa - toteutus sanomalehtiviikolla 30.1.-3.2.2017
    ON-LINE ideat johdanto
järjestelyt STUDIO
viimeistely
julkaisu
                 
82A. E-LEHTI 2017 Kanjoni?
- paja sanomalehtiviikolla
linkki vko 2 vko 3 vko 4 vko 5 vko 6 17.2.
82B. E-LEHTI 2017 Lamminpää ?
- paja sanomalehtiviikolla
linkki vko 2 vko 3 vko 4 vko 5 vko 6 17.2.
82C. E-LEHTI 2017 Kaarila ?
- paja sanomalehtiviikolla
linkki vko 2 vko 3 vko 4 vko 5 vko 6 17.2.
82D. E-LEHTI 2017 Lentävänniemi ?
- paja sanomalehtiviikolla
linkki vko 2 vko 3 vko 4 vko 5 vko 6 17.2.
82E. E-LEHTI 2017 Lentävänniemi ?
- paja sanomalehtiviikolla
linkki vko 2 vko 3 vko 4 vko 5 vko 6 17.2.
                 
               
               
KOULUTUS
                 
MEMO - osio 2 - Media koulussa
OHJELMA MUISTIO TAULU - PADLET  
Esitys (ilman videoita)
menetelmät

välineet
materiaalit
Runko (PDF)

Hyödynnä muistiota yhteiseen ideointiin.
Muistiosta löydät myös linkkejä esityksen esimerkkeihin.

Käytä tätä taulua ideoittesi esittämiseen ja materiaalien sekä linkkien jakamiseen.

 
               
               
 

SEURAA pajoja
AJANKOHTAISTA
JAA ideoita

VINKKAA:
- ohjelmista
- materiaaleista

 
 

mediagekko
tehnyt Essi Nisonen

 

 
 

OPAS DIALOGI artikkaleita